top of page

Centrum Giełdowe | Warszawa

Centrum Giełdowe budynek biurowy znajdujący się w dzielnicy Śródmieście w Warszawie, przy ulicy Książęcej 4. Od jego otwarcia w 2000 roku jest siedzibą Giełdy Papierów Wartościowych w Warszawie i w tej roli zastąpiło centrum Giełdowo Bankowo - finansowe. 

Biurowiec był wielokrotnie nagradzany (nominowany m.in. do nagrody Uni Europejskiej w konkursie architektury współczesnej im. Mies van der Rohe). Budynek jest siedzibą Giełdy Papierów Wartościowych, Krajowego Depozytu Papierów Wartościowych i Towarowej Giełdy Energii. 

Budynkiem zarządza spółka Centrum Giełdowe SA.

Centrum Giełdowe to 10-kondygnacyjny budynek o całkowitej powierzchni biurowej około 19 400 m2. Budynek stanowi unikalne połączenie tradycji i nowoczesności. Doskonała lokalizacja, ciekawa konstrukcja i niepospolita architektura sprawiają, że budynek jest doskonale widoczny ze wszystkich stron. Wykończenie wnętrz z wykorzystaniem najwyższej jakości materiałów, przeszklona fasada umożliwiająca stały dopływ światła dziennego oraz zielone otoczenie budynku tworzą bezpieczne, przyjazne i komfortowe środowisko pracy. Ponadto biurowiec wyposażony jest w elektroniczną kontrolę dostępu oraz inteligentny system zarządzania budynkiem (BMS).Centrum Giełdowego S.A., m.in.: Giełda Papierów Wartościowych w Warszawie S.A. (GPW w Warszawie S.A.), Krajowy Depozyt Papierów Wartościowych S.A. (KDPW S.A.), Centrum Bankowo-Finansowe „Nowy Świat” S.A. (CBF „Nowy Świat” S.A.), Centrum Giełdowe S.A. (CG S.A.)

współpraca autorska z zespołem AMC

status: zrealizowane

bottom of page